knygos online

Vienas iš seniausių būdų perduoti naujienas ir pasakojimus – žodiniais , tai perteikiant knygose dar senovės civilizacijose išradus raštą, naujienos budavo pradėtos naudoti molinės lentelės, iš pergamentinių ritinių. Praėjus laikui ritinius pradėjo keisti , kurias sudarė lapai ir stangrus viršelis, ėmė darytis panašiomis i daugumą šiolaikinių knygų.

TOP mėgstamiausios vaikiškos

Iki pradedant atrandant spausdinimo presą, dauginamą jų buvo perrašomos ranka, Dėl to buvo sąlyginai brangios ir neimanoma buvo jų nusipirkti. Viduramžiais pagrinde tik bažnyčios, universitetai ir  dideli ponai galėjo sau sitengti isigyti knygų, po to prirakindavo prie lentynelių, kad jų nepavogtų. Pirmūjų knygų lapai buvo iš veršiuko odos (pergamentų), Vėliau pergamentų pakeitė popierius.

XV a. viduryje Europoje knygų spausdinimui pradėtas nadoti spausdinimo presas. Pirmos spausdintos – tapo daugiau prienamos platesnei auditorijai. Rytinėje Europoje spausdinimo metodika buvo naudojama gerokai anksčiau, tačiau iš pradžių visas puslapis budavo išskaptuojamas medinėje plokštėje, kuri bsuvilgoma rašalu ir spaudžiama ant popieriaus. Visus lapus reikėjo išbraižyti toje plokštelėje, spausdinimas buvo ilgas ir itemptas veiksmas.

 

Šis spausdinimo procesas labai padėjo paspartintį knygos naudojima ir išpopuliarėjimą.